Kouzelná kniha babičky Jůlinky

autor: Marcela Kotová

vydavatel: Grada publishing pod značkou Bambook

rok: 2020

Také jste někdy zatoužili prožít dobrodružství z pohádek na dobrou noc?

Terezce se toto přání splnilo. Když přijela k babičce a dědečkovi na letní prázdniny, našla na půdě starou knihu pohádek. Babička jí z ní každý večer předčítala, až Terezka usnula a vklouzla přímo do kouzelné knihy.

Seznámila se tam se skřítkem Lodunkou a prožila spolu s ním a se svým kamarádem Kubíkem spoustu dobrodružství. Jednoho dne ale kouzelná kniha zmizela. Podaří se Terezce získat ztracenou knihu zpět?

Ukázky ilustrací z knihy

Jak vznikaly ilustrace?

Recenze

Kniha je opravdu kouzelná. Řadí se do sekce knih pro začínající čtenáře a zaměřuje se na procvičení porozumění textu. Je velkoformátová, v měkké vazbě a s velkým fontem písma. Pro prvňáky a druháky na samostatné čtení je jako dělaná, a díky jednoduchému a srozumitelnému textu ji zvládnou i mladší děti, kterým bude předčítána. Ilustrace paní Kateřiny Kofroňové jsou nádherné. Kniha je pojata i jako pracovní sešit – na konci každé kapitoly jsou otázky, které prověří, zda děti vnímaly a rozuměly textu. Po sérii otázek následuje vždy nějaký zábavný úkol. Za mě osobně velké doporučení. Kniha má úžasnou atmosféru poklidného léta na venkově u milované babičky a dědečka, léta plného dobrodružství a her.

recenze od Knižní střípky

Tato kniha mě zaujala a rozhodně stojí za přečtení. Není to jen obyčejná pohádková kniha. Po přečtení každého příběhu na konci naleznete vždy otázky, které ověří, zda jste pozorně četli, dále také prostor pro nakreslení různých úkolů. Díky tomu je tato kniha opravdu výjimečná. Ilustrátorka Kateřina Kofroňová si dala s obrázky opravdu záležet, aby se líbily dětem, ale i dospělým. Jsou milé a určitě vykouzlí každému z vás.

Kniha se čte dobře. Je zajímavá a napínavá. Milé příběhy o Terezce a pohádkové knize od babičky Jůlinky vás budou bavit hned od první strany. Tato kniha je vhodná pro společné čtení s rodiči, ale i pro využití v čtenářských klubech či dílnách, což ocení vedoucí těchto kroužků, ale i učitelky prvního stupně k ozvláštnění výuky českého jazyka.

Celá recenze od kritiky.cz

vcelka

Copyright © Kateřina Kofroňová

2020 

Kateřina Kofroňová

grafička a ilustrátorka

Kontakt

kofronovakaterina@seznam.cz
www.katerinakofronova.cz

 

IČO: 09432442 (neplátce DPH)

Fyzická osoba registrována na živnostenském úřadu v Písku.